Przejdź do głównej strony
Polska

Wiedeń, 17 marca 2020 r.: W środę 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię w odpowiedzi na wybuch epidemii COVID-19. Jest to poważna sytuacja zagrożenia zdrowia dotykająca wiele krajów na całym świecie. Pragniemy wyrazić nasze najgłębsze współczucie dla tych, którzy zostali tą sytuacją dotknięci, ich krewnych oraz pracowników służby zdrowia, którzy ciężko pracują na rzecz poprawy obecnego stanu rzeczy.

W związku z tym, że COVID-19 nadal się rozprzestrzenia, naszym głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia naszym pracownikom i pacjentom na całym świecie. Niezwykle ważne jest dla nas ustanowienie środków mających na celu zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa oraz dalszych regularnych działań AOP Health we wszystkich krajach. Z tego względu wdrożyliśmy następujące działania, które obowiązywać będą od poniedziałku 16 marca do 30 kwietnia 2020 r.:

  • Ogólne ograniczenia podróżowania dla wszystkich pracowników AOP Health.
  • Spotkania AOP Health będą prowadzone za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.
  • Wszyscy pracownicy AOP Health są wezwani do pracy z domu, z wyjątkiem tych, którzy pracują w działach o kluczowym znaczeniu dla działalności przedsiębiorstwa, np. w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, zapewnienia bezpieczeństwa leków i zapewnienia jakości.
  • Zapewnienie wewnętrznych wytycznych dotyczących sposobu, w jaki nasi pracownicy mogą chronić się przed zakażeniem koronawirusem.
  • Realizacja planów mających na celu zapewnienie dalszej bieżącej dostawy leków we wszystkich krajach. W celu zapewnienia pacjentom niezakłóconego dostępu do leków ściśle współpracujemy z lokalnymi instytucjami ochrony zdrowia i przedstawicielami rządu, jak również z producentami i dystrybutorami naszych produktów w krajach dotkniętych chorobą.

„Codziennie monitorujemy rozwój wydarzeń i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić nieprzerwane dostawy naszych leków i usług dla pacjentów na całym świecie. Na tym etapie nie przewidujemy braków w dostępności naszych produktów" – zapewnia Andreas Steiner, Dyrektor Generalny AOP Health.

O AOP Orphan Pharmaceuticals AG

AOP Health jest międzynarodowym przedsiębiorstwem z siedzibą w Wiedniu w Austrii, koncentrującym się na badaniach klinicznych, marketingu i dystrybucji leków na rzadkie i złożone choroby. AOP Health dostarcza innowacyjne metody leczenia, dodatkowo zindywidualizowane i dostosowane do potrzeb pacjentów i lekarzy w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Obecnie AOP Health specjalizuje się w rozwiązaniach terapeutycznych dla hematoonkologii, kardiologii i pulmonologii oraz neurologii i zaburzeń metabolicznych.

Aby być na bieżąco, obserwuj AOP Health na LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/aop-orphan-pharmaceuticals/

Kontakt
AOP Orphan Pharmaceuticals AG
Wilhelminenstrasse 91/IIf, 1160 Wiedeń, Austria
publicaffairs@aoporphan.com